Możesz znaleść interesujące cię szkolenie używając filtrów po prawej stronie

Bezpłatne szkolenie "Księgowości i zarządzanie finansami w organizacji pozarządowej "

Od Październik 12, 2013 09:00 aż Październik 12, 2013 16:00 Zapisz w kalendarzu

w Gdów Gdów, Polska

Wysłany przez Fundacja Mieć Szansę

fundacjamiecszanse@gmail.com

604 279 253

http://www.wcop.pl

Kategorie: Szkolenia bezpłatne

Oceń:

BEZPŁATNE SZKOLENIE KSIĘGOWOŚCI I ZARZĄDZANIE FINANSAMI W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ – 

 

12 PAŹDZIERNIKA 2013R.

 

 

Termin zgłoszeń: 09.10.2013 r.

 

Godzina: 9.00 – 16.00

 

Miejsce: HOTEL ORIZA, 32 – 420 GDÓW, UL. BOCHEŃSKA

 

Uczestnicy: przedstawiciele organizacji pozarządowych - pracownicy, członkowie, wolontariusze, osoby niezrzeszone w formalnych organizacjach

 

 

Program szkolenia: 1 Dzień - 8h szkoleniowych ( 8 x 45 min + przerwa obiadowa).

 

Celem kursu jest dostarczenie wiedzy nt. prowadzenia księgowości organizacji pozarządowej oraz zarządzania finansami w ngo.

 

Program szkolenia:

 

1.Pojęcie rachunkowości oraz jej znaczenie dla funkcjonowania organizacji.

 

2.Podstawowe konta wykorzystywane do ewidencji zdarzeń gospodarczych.

 

3.Wzorcowe księgowania dla typowych operacji gospodarczych.

 

4.Rachunek Wyników – formularz oraz zasady wypełniania.

 

5.Bilans jako podstawowe sprawozdanie finansowe.

 

W trakcie szkolenia będą poruszane takie zagadnienia, jak: co to jest księgowość w organizacjach pozarządowych, jak wygląda plan kont, jakie dokumenty należy mieć i jak je wypełniać, akty prawne   i co z nich wynika, zakładowa polityka finansowa i plan kont, koszty statutowe, administracyjne; działalność odpłatna i nieodpłatna, a także działalność gospodarcza i podatek VAT, sprawozdawczość w organizacjach czyli bilans, rachunek, informacja dodatkowa, CIT itp. Ponadto, podczas szkolenia przewidziany jest czas na konsultacje, a więc uczestnicy będą mogli wraz z ekspertem rozwiązać problemy księgowo-finansowe, które spotykają w swoich własnych organizacjach.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz poczęstunek podczas przerw w szkoleniu.

 

Zgłoszenie na szkolenie: prosimy o wysłanie e-maila z imieniem i nazwiska na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 9 października 2013r. lub wypełniając formularz on-line na stronie www.wcop.pl /zakładka OFERTA CENTRUM -> SZKOLENIA/.

 

Katarzyna Kursa – absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu, specjalność Zarządzanie Finansami. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości zarządczej                             i controllingu, specjalność Rachunkowość zarządcza i controlling w grupach kapitałowych   zarządcza i controlling projektów. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Biznesu, specjalność Funkcjonowanie Strefy EURO, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, specjalność Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Głowna księgowa w jednostce samorządu terytorialnego. Posiada Certyfikat Księgowy wydany przez Ministra Finansów – uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, a także dyplom wydany przez Ministra Skarbu Państwa – uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych Spółkach Skarbu Państwa oraz w Spółkach Komunalnych. Posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu rachunkowości oraz zarządzania finansami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


2013-10-12 09:00:00
2013-10-12 16:00:00

Wyszukaj szkolenie

Kalendarz

Kalendarz